Help-pc.lt - kompiuterių remontas Vilniuje

Neatsidaro diskų įrenginio dėklas

Kai neatsidaro diskų dėklas, tai gali būti programinis arba mechaninis sutrikimas. Dar vienas dažnas atvejis, kai dėklas neatsidaro dėl užstrigusio jame disko.

Jeigu manote, kad tai yra programinis sutrikimas, įjunkite kompiuterį ir dar prieš atsirandant Windows OS ženklui spauskite F1, F2 arba Delete mygtukus, kol atsidarys BIOS konfigūracijos meniu. Jeigu turite SATA įrenginį, ieškokite punktą SATA-Device, jeigu IDE įrenginį, atitinkamai IDE-Device, o jeigu USB įrenginį - USB-Device. Raskite jūsų diskasukio pavadinimą. Jeigu priešais jo matote užrašą Disabled (Išjungta), pakeiskite jį į Enabled (Įjungta).

 Dabar turite išsaugoti visus atliktus pakeitimus. Pereikite į skirtuką Save & Exit Setup ir paspauskite F10 mygtuką. Pasirodžius pakeitimų patvirtinimo langui paspauskite klaviatūros mygtuką Y, jeigu norite išsaugoti pakeitimus. Jeigu norite atšaukti pakeitimus – spauskite klaviatūros mygtuką – N. Perkraukite kompiuterį.

 Jeigu po kompiuterio perkrovimo situacija nepasikeitė, patikrinkite maitinimą ir jungiamuosius laidus stalinio kompiuterio korpuso viduje (prieš tai būtinai išjunkite kompiuterio maitinimą ištraukdami elektros laidą iš kintamosios srovės lizdo!). Su motinine plokšte optinis įrenginys jungiasi dviem laidais. Patikrinkite ar jie nėra nutrūkę arba pažeisti. Tuo atveju, jeigu laidai pažeisti pakeiskite juos naujais. Jeigu laidai yra tvarkingi, atjunkite juos ir paleiskite kompiuterį. Po pilno sistemos užkrovimo išjunkite kompiuterį, prijunkite laidus ir vėl paleiskite Windows.

 Nešiojamojo kompiuterio optiniai įrenginiai dažniausiai tvirtinami varžtu arba specialiu fiksatoriumi. Galite pabandyti išimti įrenginį ir įdėti jį iš naujo.

 „Avarinis“ optinio įrenginio dėklo atidarymas

 Kai optiniame įrenginyje yra užstrigęs diskas arba tiesiog neveikia atidarymo mygtukas gali padėti „avarinis“ atidarymas. Išjungę kompiuterį suraskite mažą skylutę, kuri yra šalia optinio įrenginio dėklo kompiuterio priekyje. Pasinaudokite ilga adata, plonu atsuktuvu ar pan. ir šiek paspaugę atidarykite optinio įrenginio dėklą mechaniškai. Išinkite jame užstrigusį diską ir perkraukite kompiuterį. Po visų atliktų veiksmų diskų įrenginys turėtų tvarkingai veikti.

 Jeigu nė vienas iš šių patarimų nepadėjo, teks keisti optinį įrenginį nauju. Stacionariems kompiuteriams skirti optiniai įrenginiai būna standartiniai, juos galite rinktis pagal kainą, duomenų nuskaitymo/įrašymo greitį, spalvą ir pan. Nešiojamųjų kompiuterių diskų įrenginiai tūri būti suderinami su jūsų kompiuterio modeliu. Dėl jų pasirinkimo geriau kreiptis į profesionalus.